Instagram IGTV için önemli gelişme!

Yazar: Birmor

Instagram IGTV lanse edildiğinde yalnızca dikey videoları desteklemesi yüzünden birçok eleştiri almıştı. İnsanların yatay videolara alışması yüzünden garip karşılanan bu durum anlaşılana göre Instagram’ın da gözüne çarpmış. Dikey video konseptine beklediği ilgiyi çekemeyen Instagram IGTV güncellemeile birlikte IGTV’ye yatay mod desteği de eklendi.

Instagram IGTV güncelleme ile daha yoğun ilgi görebilir

Instagram IGTV’nin yatay moda kavuşması IGTV’yi içerik üreticiler için daha da kullanışlı bir platform yapabilir. Çünkü internetteki içerik üreticilerinin daha çok yatay videolara odaklandığı görülüyor. Böylece IGTV daha fazla kullanıcıya erişebilir.

Son zamanlarda yapılan güncellemelerden anlaşılana göre Instagram, IGTVüzerinde çalışmalar yürütmeye devam ediyor, bu konuda epey bir ısrarcı. Ancak Youtube’un yakalamış olduğu kitleyi yakalaması, en azından kısa vadede zor gözüküyor.

Instagram son IGTV güncellemesi ile birlikte de videoları ana sayfada paylaşma özelliği getirmişti. Bu özelliğin çok fazla Instagram sayfası tarafından kullanıldığını görüyoruz. IGTV, Instagram’dan ayrı bir platform olarak geliştirilmesinin yanı sıra Instagram ile bütünleşik yapıda olursa çok daha kullanışlı olacaktır.